12 kwietnia 2014 rozpoczynamy kolejne spotkania Politycznej Akademii Kobiet „Obywatelki”.

Akademia Polityczna Kobiet „Obywatelki” to organizacja założona przez kobiety w Gdyni. Celem tej organizacji jest wspieranie rozwoju kobiet i ich talentów, promowanie kobiet w polityce i koncentracja na wynikach.

Społeczeństwo potrzebuje więcej liderek i polityków. Mamy już kilka kandydatek startujących w nadchodzących wyborach, ale przed nami jeszcze dużo pracy.

Dziś, 12 kwietnia 2014 r. rozpoczniemy kolejne spotkanie Akademii Politycznej Kobiet „Obywatelki”. Jest to część naszej pracy w naukach politycznych. „Obywatele” spotykają się co miesiąc i dyskutują na tematy związane z politologią. Jako student politologii i jednocześnie obywatel zostałem zaproszony przez organizatorów na takie wydarzenie i jestem nim bardzo podekscytowany.

Polityczna Akademia Kobiet „Obywatelki” – akademia, której celem jest kształcenie młodych kobiet w zakresie sztuk pięknych, dziennikarstwa i polityki.

Ideą projektu jest promowanie uczestnictwa większej liczby kobiet we wszystkich sferach życia społecznego. Oznacza to możliwość zapewnienia im wglądu, wiedzy i przestrzeni do dzielenia się swoim punktem widzenia ze społeczeństwem. Zainicjowała go Paula, która zainspirowała się pomysłem i rozpoczęła go 12 kwietnia 2014 r. Musiała jednak stawić czoła wielu trudnościom, ponieważ niektórzy ludzie nie rozumieli jej projektu, ponieważ uważali, że to tylko kolejny sposób na utratę czasu albo że będzie tylko dla młodych dziewcząt. W końcu udało jej się do tej pory zaangażować w swoją działalność około 100 dziewcząt.

Ponieważ zbliżamy się do końca marca, na świecie narasta niepokój. Zaczęło się od zastrzelenia ludzkiego dyplomaty w hotelu w Tunezji, a potem stało się to w irańskim mieście Mashhad, gdzie zginął inny dyplomata (na oczach swoich dzieci). Wierzymy, że takie wydarzenia polityczne nie ustaną, dopóki wszyscy ludzie nie dojdą do porozumienia, jak rozwiązać ten bardzo ważny problem. Aby nie tracić nadziei i odwagi, chcemy mówić o prawach kobiet i demokracji jako czymś więcej niż tylko odległej kwestii.

Kiedy spotykamy się w naszej Politycznej Akademii Kobiet, zdajemy sobie sprawę, że jako kobiety wszystkie miałyśmy ze sobą wiele wspólnego i że było wiele różnych powodów spotkania. Szczególnie zainteresowała mnie dyskusja na temat sytuacji politycznej i moją osobistą misją uczyniłem pomoc w zrozumieniu, jak działa dzisiejszy świat.

Jako kobiety mieliśmy ze sobą wiele wspólnego. Wszystkie byłyśmy matkami, a kiedy myślę o naszym wieku, czy wyobrażasz sobie nas z „dojrzewaniem”? Moje życie zmieniło się od tego momentu tak bardzo, że nie było możliwości przewidzenia żadnej z tych rzeczy… Ale patrząc wstecz widzę, jak wszystko się zaczęło, jak to się stało i co z tego procesu wyszło.

Praca Akademii Politycznej Kobiet została wskrzeszona wraz z powrotem do polityki i byłoby miło, gdyby wszyscy nasi obywatele, którzy chcą uczestniczyć w polityce, mogli wziąć udział w działalności.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2014 roku, w dzień Akademii Kobiet w Gdyni, instytucji publicznej, której celem jest promowanie w środowisku pracy zawodowej równości płci i praw kobiet.

Spotkanie to ma na celu przedstawienie uczestnikom innego spojrzenia na stan świata i życia kobiet w ogóle. Wydarzenie organizowane przez Partię Obywatelską składać się będzie z różnorodnych dyskusji na tematy związane z prawami kobiet, równością społeczną i równością płci.

Akademia Polityczna Kobiet to organizacja wolontariuszy, której celem jest „promowanie demokracji oraz promowanie wolności i bezpieczeństwa, wspieranie zasad prawa i porządku, ochrona praw człowieka, zwalczanie korupcji, wzmacnianie jedności narodowej i wspieranie spójności społecznej”. Głównym celem organizacji jest parlament i arena polityczna.