Podczas Akademii Kobiet w Gdyni poruszamy tematy związane z samoobroną

Obserwowaliśmy niektóre kobiety z rękami w powietrzu, inne stojące za przewodnikami. Wielu z nich próbowało nauczyć się strzelać z broni palnej. Dużo dyskutowaliśmy o skutkach przemocy dla kobiet oraz o tym, jak samoobrona może być wykorzystana jako skuteczny sposób ochrony przed grożącą przemocą.

Dyskutowaliśmy, czym jest samoobrona i dlaczego powinniśmy z niej korzystać. Omówiliśmy również kilka przydatnych wskazówek dotyczących używania broni w obronie. Na koniec rozmawialiśmy o tym, jak może to być przydatne dla tych, którzy nie są tak silni fizycznie i musieliby się bronić przed tymi, którzy wyrządzaliby im krzywdę fizyczną, chociaż ochrona przed takimi zagrożeniami nie zawsze jest konieczna.

Zdecydowaliśmy się na rozmowę na temat samoobrony, o której staraliśmy się dowiedzieć za pośrednictwem wyszukiwarki Google i wywiadów osobistych.

Rozmawialiśmy o tematach związanych z samoobroną, zwłaszcza kobiecą. Podczas naszej dyskusji założyłam, że każdy uczestnik Akademii Kobiet jest kobietą i ważne jest, aby nauczyły się bronić przed zagrożeniem. Czy to prawda? Jak wpłynie to na warsztaty samoobrony odbywające się w Gdyni? Niektórzy z was mogą pomyśleć, że to nie ma znaczenia, ale byłem zaskoczony odpowiedziami wielu osób, a także chciałem usłyszeć, co myślą osobiście. Odbyliśmy też rozmowę na temat absolutnej równości płci – mężczyźni mogą uczyć się samoobrony tak samo jak kobiety. Czy widzisz jakieś różnice między?

Samoobrona kobiet to bardzo ważny temat, ale też jeden z najbardziej niezrozumianych. Obecnie nie ma ogólnego konsensusu co do samoobrony kobiet.

Tutaj rozmawialiśmy o samoobronie i użyciu broni. Jest to temat, który zwykle przykuwa uwagę na Forum Kobiet. W tym miejscu niektórzy z naszych prelegentów omówią sposoby budowania większej pewności siebie u kobiet.

Jak wiemy, przemoc wobec kobiet to nie tylko problem w niektórych krajach czy regionach. W rzeczywistości może zaszkodzić każdemu i o każdej porze. Dlatego wszyscy powinniśmy wnieść swój wkład w walkę z tym problemem, ćwicząc umiejętności samoobrony zgodnie z krajowymi przepisami ustawowymi i wykonawczymi (w tym z użyciem broni osobistej) lub ucząc się podstawowych technik oferowanych na różnych zajęciach lub kursach samoobrony, które są dostępne na większości kursów edukacyjnych. placówki (np. „Self Defense for All”, cykl interaktywnych wykładów oferowanych w każdą niedzielę w godzinach 17:00-18:00). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kobietach”.

Akademia Kobiet w Gdyni powstała, aby pomóc kobietom przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Jest to nieformalna organizacja, której celem jest pomoc i edukowanie szerokiego grona osób w społeczności lokalnej w charakterze samoobrony, doskonalenie ich umiejętności i tworzenie jedności w społeczności.

Problemy kobiet w Polsce nie rosną i wiele kobiet będzie musiało dokonać wyboru między karierą, rodziną i przyjaciółmi. W tym kontekście bardzo istotne staje się pytanie: „Chcesz być dobrym ojcem czy dobrą matką?”

Obecna sytuacja dotycząca rozwoju samoobrony kobiet jest naprawdę niepokojąca. Na przykład ze względu na niski poziom wykształcenia i wiedzy kobiet są one często narażone na nadużycia publiczne.

Istnieje wiele powodów, dla których samoobrona kobiet staje się tak ważnym problemem w społeczeństwie. Samoobrona kobiet okazała się skuteczna w krajach, które przeszły przez różne pokolenia rozwoju społecznego i politycznego.